Kõrgustesse: Viljandi noored viisid Eurovisioni stratosfääri!

 (4)

23.05.2015 kell 11.45 tõusis Eestist, Viljandi lähistelt ilmavaatlusõhupall StratosChem, mille eesmärk oli jõuda 30000 meetri kõrgusele ning sooritada seal endaga kaasas olev maailma esimene stratosfääris sooritatav teadusteatri etendus, ehk katse „Elevandi Hambapasta“. Lisaks saatsid noored konteineriga kaasa Eurovisiooni sümboolika ning Eesti lipu, et avaldada toetust 23. mai õhtul toimuval Eurovisiooni finaalgaalal osalevatele Eesti esindajatele – Stig Rästale ning Elina Bornile, kes esitavad laulu „Goodbye To Yesterday“. Samuti soovib meeskond õnne 60ndat sünnipäeva tähistavale Eurovisioni lauluvõistlusele.

Veidi rohkem kui üks tund hiljem leiti StratosChemi konteiner 106 kilomeetri kaugusel stardipaigast ning korraldajate saadud videomaterjal näitas, et kahjuks maailmarekordit ei saavutatud ning tehnilistel põhjustel katset kõrgustes ei toimunud. Tegemist oli liiga varajase õhupalli purunemisega, ilmselt tootmisvea tõttu.

Aga igatahes saab öelda, et eestlaste lool on olemas toetus ka kõrgustes, vähemalt 27175 meetri kõrgusel.

Kiirvideot lennust ning Eurovisiooni sümboolika reisist näeb siin –

StratosChemi meeskond soovib edu kõigile Eurovisionil osalejatele, kuid eelkõige just oma koduriigi, Eesti, esindajatele!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare