PUBLIKU INTERVJUU | Rein Rannap Ruja keelamisest: kui me oleks saanud esimese plaadi välja anda, võinuks kõik hoopis teisiti minna

 (27)

Täna esilinastus Tallinnas kinos Artis värske dokumentaalfilm "Ruja – Keelatud!". 2016. aastal salvestas Rein Rannap koos Kristjan Kannukese ja rokkbändiga linti "Ruja" varased laulud. Omal ajal oleks samade lugude näol võinud tegemist olla Eesti esimese rokkalbumiga, kui "Rujal" oleks lubatud 70ndate alguses salvestada ja selline plaat välja anda.

Ühe filmi režii autori Aleksander Otsa sõnul tuli idee filmiks produtsent Eero Nõgeselt.

"Eero aitas Rein Rannapil välja anda Ruja varajaste laulude albumit ja seoses sellega tekkis idee, et kui seda juba minnakse salvestama sinna stuudiosse, siis on see hindamatu materjal. Kuna sinna otsa tuli kontserttuur siis oli loomulik ka see üles võtta. Sinna juurde tulid ka intervjuud ja nii saigi sellest dokumentaalfilm," sõnas Ots.

"See film on kõige lähedasem võimalus piiluda telgitagustesse, mis toimus Ruja proovisaaalis," lisas Aleksander.

Rein Rannap ütles, et kui nad oleks saanud omal ajal selle plaadi välja anda, oleks Ruja karjäär hoopis teistmoodi kugenud.

"Siin võib unistada kõvasti, ma kohe mõtlen, et kui nad oleks siin Eestis välja antud, oleks võinud muusika välismaale levida. Me oleks võinud teha inglise keeles need laulud, oleks saanud tähelepanu ja rohkem reisida. Samuti oleks saanud endale korralikke pille ja võimedusi osta. Kõik oleks läinud väga teisiti," spekuleeris Rannap.

Vaata intervjuud Aleksander Otsa ja Rein Rannapiga lähemalt videost!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare