31 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Kreekat esindab New Yorgi klubimaastikul ilma tegev lauljatar

 (1)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 31 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Kreeka esindajaga.

Kreeka tegi oma Eurovisioni debüüdi aastal 1974, kuid esimene võit tuli alles aastal 2005. Vahemere riik on võistlusest osa võtnud 38 korda, kuid esiviisikusse on jõutud neist vaid neljal. Kreeka pole Eurovisionil ei nõrk ega tugev riik — esialgu ei platseerutud küll edetabeli tipus, kuid aastakümnetega on arenetud ja vähemalt pole kordagi jäädud võistlusel veel viimaseks.

Sajandivahetusega muutus ka Kreeka strateegia: hakati eksperimenteerima erinevate muusikastiilide ja keelekombinatsioonidega. Nende salajane kombinatsioon töötas ja 2005. aastal varastas Helena Paparizou looga “My Number One” Kiievis koju show ning tõi riigile nende esimese võidukarika. Alates sellest hetkest kuni 2012. aastani jõudis Kreeka alati võistluse esikümnesse ning pärast poolfinaalide kasutusele võtmist on riik finaalist kõrvale jäänud vaid aastal 2016.

Tervest võistlusest on Kreeka pidanud kõrvale jääma lausa kuuel korral. 1975. aastal protestis riik Türgi debüüdi ja Türgi poolt toime pandud Küprose invasiooni vastu, hilisematel aastatel on aga eksitud Eurovisioni reglemendi vastu. 1984. aastal oli riigi kõrvale jäämise põhjuseks kõiki potentsiaalsete võistluslugude “madal kvaliteet”.

Seotud lood:

Portugalis toimuval Eurovisionil esindab Kreekat Yianna Terzi looga “Oniro Mou”. Professionaalsete muusikute perekonnas üles kasvanud Yianna Terzi on Eurovisionil kahtlemata kõvaks konkurendiks. Üheksa aastat tagasi kolis ta Kreekast Ameerikasse ja tegi koostööd Grammydega auhinnatud laulukirjutajatega. Yianna viis oma muusikalise ande kohta, kus ta teadis, et saab olla vaba ja väljendada end omal moel.

Yianna avaldas oma esimese inglise keelse singli “Love Is Your Name”, mis hakkas tähelepanu pälvima New Yorgi undeground’imates klubides. See innustas teda ka New Yorgis kontserte andma ja Ameerikas kanda kinnitada.

Noores eas inspireerisid Yiannat sellised maailmakuulsad muusikud nagu Whitney Houston, Mariah Carey, Celine Dion ja Michael Jackson. Pärast kõrgkooli lõpetamist jätkas ta oma unistuste jahtimist ja kiirelt sõlmitigi plaadileping Universal Musicuga.

Loe veel

Yianna debüütalbum “Gyrna to kleidi” (Turn The Key) sai märkimisväärselt palju raadioeetrit ja singel “Pou kai pou” (Every Now And Then) püsis kuid edetabelites.

Kreeka astub üles Eurovisioni 1. poolfinaalis ja veebisaidil eurovisionworld.com ennustatakse riigile 11. kohta.

Whatever you do, make sure you mean it 🖤 • • 📷 by @kosmaskoumianos

A post shared by Yianna Terzi (@yiannaterzi) on


What goes around, goes around, goes around, comes all the way back around... 🔘

A post shared by Yianna Terzi (@yiannaterzi) on


Tom Boy All Day 👦🏻🧢

A post shared by Yianna Terzi (@yiannaterzi) on


Who run the world? 👭👭👭

A post shared by Yianna Terzi (@yiannaterzi) on


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare