33 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Soomet esindab Briti talendisaates teiseks jäänud Saara Aalto

 (1)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 33 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Soome esindajaga.

Soome on Eurovisionil osalenud juba alates 1961. aastast, kuid mitte just kõige edukamalt. Meie põhjanaabritel on aegade jooksul läinud koguni nii kehvasti, et seda tuntakse kui üht kõige ebaedukamat riiki Eurovisionil. Soome on lauluvõistlusel osalenud 51 korda, ent esikümnesse on jõutud neist vaid üheteistkümnel.

Soomlastele on ainsa võidu toonud tervet Euroopat šokeerinud hard rock'i ja heavy metal'i bänd Lordi. Monsterkostüümides rokkarid purustasid oma looga "Hard Rock Hallelujah" rekordeid. Tegemist oli esimese hard rock'i stiilis Eurovisioni võidulooga ja esimese korraga, kui Soome oli üldse esiviisikusse pääsenud. Enne Lordi triumfi oli riigi parimaks tulemuseks 1973. aastal pälvitud 6. koht.

Lordi toonane Eurovisioni võit tuli Soomele nii ootamatult, et kohalike ajaleht "Helsingin Sanomat" kuulutas oma veergudelt suurelt: "Asi ametlik: Põrgu on jäätunud. Soome võitis."

Tänavu on panused kõrged, sest Soomet esindab võistlusel Suubritannia talendisaatest "The X Factor" tuntud Saara Aalto, kelle näol on tegemist soomlaste poolt äärmiselt hinnatud lauljannaga.

Seotud lood:

Saara Aalto osales 2016. aastal Suurbritannia laulusaate "The X Factor" 13. hooajas, kus tema mentoriks oli Nicole Scherzinger. "Ma olen oodanud seda võimalust terve oma elu," rääkis soomlanna, kes õnnestus võluda talendisaate karme kohtunikke. "Ta on huvitav," möönis muidu nii kriitiline Simon Cowell Saara prooviesinemist kuulates. Saate võitjaks krooniti siiski Matt Terry ja Saara, kellele põhjanaabrid kogu saateperioodi vältel üleriigiliselt kaasa elasid, pidi leppima teise kohaga.

Lauljatar proovis 2007. aastal õnne ka Soome talendisaates, kus pälvis kolmanda koha. Saates "The Voice of Finland" jäi Saara 2012. aastal teiseks.

Loe veel

Saara Aalto on Eurovisionile üritanud pürgida ka varemgi: 2011. aastal osales ta oma kodumaa eelvoorus looga "Blessed with Love" ja 2016. aastal lauluga "No Fear". Mõlemal korral jäi ta napilt teiseks. Mullu valis Yle lauljatari Soome esindajaks 2018. aasta Eurovisioni lauluvõistlusel. Aalto esindas telesaates "Uuden Musiikin Kilpailu 2018" kolm lugu ning žürii ja rahva poolt antud häälte võrdsel kaalul valiti Soome eurolooks "Monsters". Rahvusvaheline žürii koosnes kümnest erinevast riigist pärit Eurovisioniga seotud inimesest, Eestit esindas Lenna Kuurmaa.

Aalto astub lavale Eurovisioni 1. poolfinaalis ja veebisaidi eurovisionworld.com suures ennustustabelis paikneb Soome hetkel 14. kohal.

Breathe and enjoy little things 🙏🏼❤️

A post shared by Saara Aalto (@saaraaalto) on

Here we go again!! MTV3 19:30 @xfactor_suomi ☝🏼 #xfactor #xfactorsuomi

A post shared by Saara Aalto (@saaraaalto) on

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare