34 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Tšehhi esindajat peetakse võistluse üheks suurimaks favoriidiksMai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 34 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Tšehhi esindajaga.

Oma Eurovisioni debüüdi tegi Tšehhi 2007. aastal ja kokku on osaletud vaid viiel korral. Riigi seniseks parimaks tulemuseks on 2015. aastal pälvitud 25. koht. Halbade tulemuste ja kohalike televaatajate vähese huvi tõttu jäi Tšehhi aastatel 2010-2014 võistlusest kõrvale.

Tšehhit esindab tänavu noormees nimega Mikolas Josef, kellel lugu "Lie To Me" on Eurovisioni fännide seas äärmiselt soojalt vastu võetud. Paljud nendivad, et kaks aastat järjestikku on võistluse kinni pannud tõsisemat sorti palad ja sel korral võiks võidu koju viia mõni kaasaegsem ja tempokam pala. Hetkeseisuga on Josefi lugu ennustustabelis kolmandal kohal ja seega on Tšehhi lootused eriti kõrged, et nende varasem "rekord" saab lõpuks purustatud. Veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis on Tšehhi hetkel 3. kohal.

Mikolas Josef on helilooja, laulja, multi-instrumentalist ja muusikavideote lavastaja. Ta kasvas üles Prahas ja Znojmos, kuid nüüd paikneb ta enamasti Viinis. Mikolas kasvas üles muusikute peres ja on kitarri mänginud alates viiendast eluaastast.

Seotud lood:

Enne oma muusikukarjääri algust töötas Mikolas rahvusvahelisena modellina ja oli mitme globaalselt tuntud moebrändi näoks. Tema modellikarjäär jäi siiski üürikeseks, sest moetööstuse kulisside taga toimuv oli talle vastukarva. Mikolas põrutas modellimaailmas laia ilma ning teenis Oslos, Zürichis, Hamburgis, Viinis ja Prahas leiba tänavamuusikuna. Pärsat aastat reisimist otsustas Mikolas investeerida kogutud säästud oma loomingusse ja selle tulemusena sündis 2015. aastal tema esimene singel ja muusikavideo "Hands Bloody".

“I have big plans for the future. Give me a few years.”

A post shared by Mikolas Josef (@mikolasjosef) onThrowback to the day I got to meet @steveaoki 🙏🏻

A post shared by Mikolas Josef (@mikolasjosef) on


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare