FOTO JA VIDEO Rassism või lihtsalt kohmakus? Iisraeli lauljatari turvameeskond tõrjus Austria tumedanahalise laulja õnnitlusi inetult

 (174)

Laupäevaõhtuse Eurovisioni infovoog ei vaibu veel niipea ja nõnda on sellest tohutust laviinist võrsumas üha uusi detaile suure finaalshow asjaoludest ja ka lauljate omavahelistest suhetest.

Internetiavarustes on levimas video, kus selgelt näha, kuidas Eurovisioni võitnud Iisraeli lauljatar Netta meeskonna liige tõrjub rahvamassist Nettat õnnitlema kippunud ja võistluses üldarvestuses kolmandaks jäänud Austria tumedanahalist lauljat Cesár Sampsonit üsna robustsel moel, kes seejärel olukorrast üsna ehmunud näib olevat. Kas kummalist näokatsumist võib käsitleda hoopis vabandava žestina varasema eemaletõukamise eest?

Rassismiteemale lisab hoogu juurde asjaolu, et Eurovisioni laval kimonot kandnud ja lavadekoratsioonidena Jaapani maneki nekosid ehk õnnekasse kasutanud Nettat on kriitikud terve lauluvõistluse vältel rassismis süüdistanud — tema kostüümivalikut kirjeldab nende meelest dominantkultuuripoolne vähemuskultuuri elementide kontekstist väljakiskumine. Levib ka teemaviide #yellowface ehk kollanägu.

Foto: Eurovision.tv
Seotud lood:

Kuidas tundub, kallis Publiku lugeja, kas tegu on rassismi või lihtsalt kohmetu olukorraga?


Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare