Täna "Radaris": Pidu katku ajal ehk mis toimus Eurovisioni ajal Euroopa karmimas sõjakoldes?

 (1)

Eelmisel nädalal Kiievis toimunud Eurovisioni varju jäi tegelik olukord Ukrainas – iga päev toimuv sõjategevus, langenud sõdurid ning tsiviilelanikud. Kaks aastat kestnud relvarahule on seni ainult vilistatud ning lahingtegevus ei katkenud ka eelmisel nädalal.

"Radar" vaatas laulupidu koos Eestis elavate Ukraina pagulastega ning uuris samal ajal Eestis viibinud Ukraina parlamendi liikmelt Mustafa Nayyemilt, mis toimub sõjakoldes igapäevaselt tegelikult.

"See on veidi absurdne,“ ütleb Nayyem, kellega "Radar kohtus" Lennart Meri konverentsil. Nayyemi nimetatakse Maidani rahutuste isaks, sest just tema sõnumi peale Facebookis kogunes rahvas tänavatele, et toonase presidendi Janukovitši vastu meelt avaldada. Ta lisab: "Eile rünnati meie linna, tapeti neli tsiviilisikut."

"Iga päev on tulevahetus, peaaegu iga päev keegi langeb," ütleb MTÜ Ukraina Kultuurikeskus juhataja Bogdan Ljutjuk.

"Sõjaga harjumine on halvim, mis meiega saab juhtuda," räägib Ukraina Kiiev-Mohylo Akadeemia professor, poliitiliste süsteemide uurija ja filosoof Mikhail Minakov.

Mida tundsid Eurovisonit vaadates Eestis elavad Ukraina pagulased ning mis toimus sõjamöllus suure peo taustal, vaata täna õhtul kell 20 algavas Kanal 2 saates “Radar”!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare