60 etendust näinud Kinoteatri teatrivõhik: magama olen jäänud mitmel korral, draamad nõmedad ja komöödiad ei aja naerma

 (6)
60 etendust näinud Kinoteatri teatrivõhik: magama olen jäänud mitmel korral, draamad nõmedad ja komöödiad ei aja naerma
Instagram, @teatrivaataja

Kinoteater alustas aasta alguses eksperimenti, võttes palgale teatrikülastaja, kelleks sai elus ühe korra varem teatris käinud Alissija-Elisabet Jevtjukova. Täna hommikul rääkis ta Raadio 2 hommikuprogrammis oma senistest muljetest.

Alissija-Elisabet tõdes, et väikelinnas Valgas üleskasvanuna ei käinud ta teatris peaaegu üldse ning mäletab ähmaselt kooliajast üht korda, mil Vanemuises käis.

Nüüdseks, olles näinud 60 etendust, tunnistab tal, et on paari etenduse ajal ka magama jäänud. "Ükskord oli täitsa nii, et teise vaatuse magasin tervenisti. Niimoodi on ikka juhtunud, et selline mõnus pooluni. Sa oled kindel, et sa jälgid, aga pärast mõtled, et ei näinudki midagi," rääkis ta.

Alissija-Elisabeti sõnul meeldivad talle enim laste- ja tantsuetendused. Mõtlemistvajavate draamade ja naerutavate komöödiate puhul ta jääb pigem negatiivselt meelestatuks. "Ma pole küll kindel, aga südamest pole ma kindlasti (naernud, toim). Eriti komöödiad. Need on kõige vähem naljakad," sõnas Jevtjukova.

"Eriti ei meeldi mulle draamaasjad, kus on rääkimine ja hästi palju nõmedat karjumist, kus kõik lähevad närvi kogu aeg ja siis mina lähen nende peale närvi, et mis te nii lollakad olete," ütles elukutseline teatrivaataja.

Telli Kroonika