Eesti Meedia taotleb "Kirjandusministeeriumi" nime, Mart Juur ei tea asjast midagi

 (10)
Mart Juur
Mart JuurFoto: Sven Arbet

Eesti Meedia esitas patendiametile taotluse registreerida enda nimele kaubamärk Kirjandusministeerium. Samanimelist saadet tegi aastaid rahvusringhäälingu koosseisu kuuluv ETV, eesotsas Mart Juurega. Hiljuti selgus aga, et sügisest see rahvusringhäälingu eetris ei jätku.

Saadet vedanud Mart Juur kommenteerib Kroonikale, et ei ole Eesti Meedia plaanidega kursis ja ei tea nimetaotlusest midagi: "Selliste kaubamärkide registreerimine on küll täiesti mõttetu, sest saadet ei tee kaubamärk, vaid inimesed. Ja kui näiteks ETV tahab teha kunagi jälle kirjandussaadet, pole midagi lihtsamat kui saatele uus nimi mõelda."

Värske Eesti Ekspress kirjutab, et lisaks Kirjandusministeeriumile taotleb Eesti Meedia endale ka kaubamärki RADAR. Sellenimelist saadet näitab kontserni kuuluv Kanal 2. Kevadel proovis sama kaubamärki enda nimele kirja panna Karell osaühing, mida veab „Radari“ saadet juhtinud ja sealt ootamatult lahkunud Marii Karell.

Patendiameti menetluses on veel mitu Eesti Meedia kaubamärgitaotlust. Nende sekka kuuluvad näiteks OMK!, Eesti Postimees, Reporter, REPORTER, Õhus On Armastust, heureka, elu24 ja MEIE EESTI.

Telli Kroonika