Evelin Ilves nostalgitseb: kui imikuga Ärma metsatallu kolisin, ei jõudnud mõeldagi, mismoodi mind seal vastu võetakse!

 (40)
Evelin Ilves nostalgitseb: kui imikuga Ärma metsatallu kolisin, ei jõudnud mõeldagi, mismoodi mind seal vastu võetakse!
Foto: Raivo Tasso

Evelin Ilves meenutab oma järjekordses Toidutare kolumnis, kuidas ta aastaid tagasi Ärmale kolis ja mis andis talle julguse ja jõu raskustega toime tulla.

"See oli 2003. aasta varakevadel, kui oma mõnekuise imikuga teise Eesti otsa Mulgimaa metsatallu kolisin," meenutab Evelin ja lisab, et ei jõudnud siis veel mõeldagi, mismoodi teda, pealinnast tulnud tüdrukut, seal vastu võetakse, kui sai juba kuulda, et üks talle võhivõõras kohalik naine soovib külla tulla.

"Kui ta üle läve astus, tundus ta kuidagi tuttavana ja tegi paari tunniga ringi peale nii iseenda kui ka Mulgimaa eluolule," kirjeldab Evelin seda, kuidas aktiivne tervise, maaelu ja harmoonilise keskkonna eestkõneleja ning talunik Pille Põllumäe talle külla saabus.

"Pille lahkudes mõtlesin, et kui ta saab Läti piiri ääres Lilli külas oma nelja lapse kõrvalt ka erakooli loomisega hakkama, mis siis mina veel kõhklen!" paljastab Evelin ja lisab, et sealsamas hakkaski tema unistus metsa rajatud raamatukogutalust üha maisemaid piire võtma.

Loe edasi Toidutarest!

Telli Kroonika