FOTOD | L.A-s maailmakuulsate dragide seltskonda nautiv Eesti neiu Mia: on igaühe vaba valik, mida ta oma kehaga teeb

 (4)

FOTOD | L.A-s maailmakuulsate <em>drag</em>ide seltskonda nautiv Eesti neiu Mia: on igaühe vaba valik, mida ta oma kehaga teeb
Foto: Instagram @Miaestonia

Kolm kuud tagasi kolis noor eestlanna Mia Rahi õpilasvahetusprogrammi raames Los Angelesse, et tegeleda kunsti, laulu ja tantsuga. Oma nädalavahetused veedab ta aga väga erinevates suhtlusringkondades, kust sageli ei puudu ka üks drag show või pidu, kus ta ka ise end dragiks teeb.

"Esimene mälestus dragi-vaimustusest on mul 2014. aasta Eurovisiooni aegadest, kui nägin Conchita Wursti, kelle edus olin kohe veendunud," meenutab Mia iluportaalile Stiil antud intervjuus.

Sama aasta sügisel komistasi Mia internetiavarustes uuesti dragkultuuri otsa, kui avastas Willami, kes on siiani minu suurim drag-lemmik: "Mõnda aega jälgisin drag queenidest ainult teda, aga siis avastasin tema kaudu telesaate ”Rupaul’s Drag Race”, kust on läbi käinud suur osa drag queeninduse tippusid."

"Vaatasin magamata ära terveid hooaegasid. Talendihulk, mida seal näeb on tohutu: drag queenid peavad oskama teha kõike alates sketši kirjutamisest pükskostüümi õmblemiseni," räägib Mia, kuidas ta leidis endale uue imelise maailma.

Mia ütleb, et ei oleks üldsegi osanud ette kujutada, et mõne drag queeniga kunagi kohtudagi võiks, kuna see pole Eestis kuidagi teema: "Seda uskumatum on minu jaoks see, et mõned minu lemmikud drag queenid kutsuvad mind tänasel päeval enda sõbraks."

"Paar kuud hiljem käisin oma elu esimesel drag showl Inglismaal – selle sain kingitusena oma sünnipäevaks. See oli tõeline kannapööre minu elus. Drag-kogukonnast on mul tekkinud teine perekond. Läbi drag-kultuuri tundmaõppimise olen ennast paremini kui kunagi varem tundma õppinud – tegemist on minu tõelise kirega," seletab ta.

Hetkel Los Angeleses resideeriv kaunitar arvab, et tema uhtumine ilukirurgiasse ei lähe tõenaoliselt kokku just tavalise arvamusega, eriti Eestis: "Ilukirurgia populaarsus on suurem kui kunagi varem ja kindlasti tuleb rääkida ka selle ohtudest, kuid leian siiski, et see on igaühe vaba valik, mida tema oma kehaga teeb."

"Minu jaoks peitub üleliigses ilukirurgias lausa omamoodi ilu ja kunst – see näitab pingutusi, mida inimesed on igavese ilu otsingute nimel valmis tegema ja ennast selle kaudu väljendama," ütleb Mia. "Heaks näiteks on naine, kes on tuntud kui maailma kalleima kehaga inimene: Amanda Lepore."

Loe veel

Loe põnevat inervjuud pikemalt väljaande Stiil.ee veergudelt!

My favorite superhero @willam ✨I got BINGO! 💙❤️💙

A post shared by M I A (@miaestonia) on

It's Versaicce thank you. The #aaagirls show was incredible. #beingoneoftheamericanappareladgirls

A post shared by M I A (@miaestonia) on

- Pink hats, blahnd hair - Went to see the queen, saw two other queens

A post shared by M I A (@miaestonia) on

Missing my fave 💗 @willam

A post shared by M I A (@miaestonia) on

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare