FOTOD | Viinaring keset tänavat! Endine maailmameister Andrus Värnik jagas sõpradega vägijooki

 (194)

Möödunud nädalavahetusel toimus Võru linnas Lõuna-Eesti ralli. Spordisündmusele järgnenud õhtul tabas samas linnast fotograaf pildile ka endise odaviske maailmameistri Andrus Värniku. Pühapäeva õhtul kella seitsme paiku nähti Andrus sõprade seltsis vihmast ilma trotsimas ja vägijooki jagamas. Meestel käis käest kätte viinapudel, mida loputati alla Aura maitseveega. Vaata pilte!

Enam kui kolme aasta eest tingimisi vangi mõistetud Andrus Värnik elab emaga oma lapsepõlvekodus Antslas. Odaviske maailmameister kirjeldas aasta alguses Kroonikale antud intervjuus, kuidas on teraapia aidanud tal tõrjuda alkoholi ja üldse kiusatusi ning miks treenib ta tihti koguni kaks korda päevas.

Publik elas Andrus Värniku tõusule spordiilmas ja hoogsatele odakaartele staadionil kaasa ääretu uhkusega hinges. Pärast Andruse kullaheidet veidi enam kui kaksteist aastat tagasi Helsingi maailmameistrivõistlustel ennustati talle jätkuvat edu ja triumfe, kuid sealtmaalt sai tasahilju alguse hoopis tippsportlase allakäik. Kahel korral aasta meessportlaseks valitud ja presidendilt ka Valgetähe III klassi teenetemärgi saanud Andrus jäi vahele küll kiiruseületamisega, küll joobes autojuhtimisega. Kuni seisis kohtu ees, süüdistatuna oma naistuttava kallal vägivallatsemises. Harju Maakohus karistas teda 2014. aasta suvel kahe aasta ja ühe kuu pikkuse tingimisi vangistusega, ühtlasi tuli Värnikul tasuda kannatanule valuraha.

Loe täismahus intervjuud SIIT!

Telli Kroonika