Halleluuja! Prantsumaal keelati vanematel panna oma lapsele kummaline nimi

 (1)

Halleluuja! Prantsumaal keelati vanematel panna oma lapsele kummaline nimi
Foto: Ilmar Saabas

Titanimed on alati tekitanud palju furoori, kuna maitsed on erinevad. Mõelda vaid, kui vanemad on viimaks oma järeltulijale nime valinud, ent kohus seda sünnitunnistusele panna ei luba, vahendab Mirror.

Ühe Prantsusmaa noore paariga juhtuski nii. Noored vanemad valisid oma võsukesele üsna ebatavalise nime – Liam. Kui poisslapsi on üle maailma nimetatud nii rohkelt, siis tüdruku puhul see nii harilik pole. Prantsusmaa kohus jaoks oligi probleem, et traditsioonilist poisinime tahti tüdrukule panna, nimelt kardeti, et see on lapse huvidega vastuolus, kuna võiks põhjustada segadust tema soos ning niiviisi kahjustada tema sotsiaalseid suhteid. Niisiis keelaski kohtunik vanematel toda nime kasutada ning nad peavad välja mõtlema uue.

Sellega vastsed vanemad aga ei lepi, otsides hetkel juriidilist abi, ent on lapse ristimise siiski pidanud edasi lükkama. Prantsusmaa on tuntud oma ranguse poolest titade nimetamisel ning selline kohtuistung pole teps mitte erandlik. Varasemalt on keelatud näiteks nimed Nutella, Maasikas ja Manhattan.

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare