Idamaised mõtisklused: Kas Lauri Pedaja hakkab usku vahetama?

 (28)

Seiklushundist staarjuuksur Lauri Pedaja reisib parasjagu Aasias ning seda täiesti üksinda. Lauri on ka varem rändamas käinud ning oma seiklustest videosid meisteranud. Alles hiljuti reisis ta Austraalias ning rabas tööd teha pärlilaeval. Nüüd aga Aasias ringi liikudes on Lauri avastanud endas spirituaalsuse.

Nõndaks usutleski noor mees religiooni teemadel ning tõi välja üsna äärmusliku olukorra. "Kui keegi paneks mulle relva meelekohta ja sunniks mind nii öelda usklikuks hakkama, siis ilmselt valiksin ma budismi," sõnas Pedaja.

Mehe sõnutsi on ta reisi jooksul kohtunud erinevate inimestega ja kokku puutunud erinevate kultuuride ja usunditega. Sestap oskab ta nüüdseks öelda, et praeguseks on tema südame võitnud budistid.

"Nad on meeletult sõbralikud, hoolivad ja nende vaim on kehaga hästi ühenduses," kirjeldas Lauri ja lisas, et budism on ainus usund maailmas, mida pole levitatud vere ja relvadega. "See usund on leidnud ise oma tee ja keegi pole pidanud uskumatuse pärast surema," väljendas Lauri oma headmeelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare