Ingrid ja Arnold Rüütli tütar vireleb vaesuses, on liikumisvõimetu ja perest ära lõigatud: see oli ema otsus, et ma ei saa tütarde ja isaga suhelda


Arnold Rüütel oma Saaremaa maakodus
Arnold Rüütel oma Saaremaa maakodusFoto: Tiit Blaat

Kõrges eas presidendipaar Ingrid Rüütel ja Arnold Rüütel toetavad siiani oma 57-aastast tütart Maris Leifi igakuiselt väikese rahasummaga, kuid nende katuse alla on nooremast põlvkonnast alles jäänud vaid tütretütar Maria Leif, kes hiljuti ise emaks sai ja Rüütlitest vanavanavanemad tegi, kirjutab Kroonika.

Kümne aasta tagusest ajast, mil lahvatas rahvasuus “Kadriorgiaks” ristitud Kadrioru peoskandaal, kus toona 13- ja 15-aastased lapselapsed Maria ja Helena presidendilossis pidutsesid ja laaberdasid, on neidudest kasvanud korralikud inimesed — üks kogub Eesti Kunstiakadeemias koolitarkust ja teine loob peret.

Oma vaesuses vireleva ja viletas korteriuberikus elava emaga aga mingit sidet ei peeta (kui põgus Facebooki suhtlus välja arvata), isegi hoolimata sellest, et Marisele vormistati invaliidsus, kuna ta ei saa peaaegu üldse liikuda. “Kuskil ma ei käi ja keegi ei tule ka siia, et mind aidata,” kurdab ta. “See on olnud ema otsus, et ma ei saa tütardega ja isaga suhelda,” sõnab Maris.

Loe uudiseid värskest Kroonikast!