Jõekalda ja Margna põrutavad Sovjetistani: reisikostüüm on nii omapärane, et isegi oma naine hakkas häbenema...

 (4)
Loe ka, mis on Sovjetistan!
Kroonika 24.08.18
Kroonika 24.08.18Foto: Kroonika

Jaak Joala laulud nõukaaegsest estraadibuumist pole ainus, mis meie inimestel vere soontes vemmeldama lööb. Teet Margna (46) ja Kristjan Jõekalda (46) on end samuti nõukaaja „soonele“ häälestanud ja astuvad koos reisimees Tiit Pruuliga 27. augustil lennukile, mis lennutab nad… Sovjestistani! Retkest kontrastide rikkusesse, ühtlasi endiselt pisut nõukaaja vaimu kandvatesse riikidesse sünnib 12-osaline telesari „Kaks kanget Sovjetis-tanis“.

„See on tõsi, meid ootab neli riiki: Kasahstan, Kõrgõzstan, Tadžikistan ja Usbekistan, mida keegi tark Rootsi onu on oma raamatus nimetanud ka Sovjetistaniks!“ kinnitab Jõekalda. Kolmenädalase reisi kõrghetk peaks saabuma Maailma Nomaadide Mängude ehk kohalike olümpiamängudega, kus ei võistelda odaviskes ega tõkkejooksus, vaid püütakse säilitada ammuseid kombeid ja traditsioone ratsutamises ja võitluskunstides.

„Mulle on see esimene reis, kus mu vanemad soovisid saata minuga palju tervitusi omaaegsetele kolleegidele, kuna endise riigikorra ajal neisse riikidesse ikka reisiti ja minu vanematel on näiteks televisioonialaselt seal elavate inimestega oma suhe,“ seletab Kristjan. „Valisin endale uue reisikostüümi ka välja. See on nii omapärane, et isegi mu oma naine hakkas mind häbenema…“

Loe kõiki seltskonnauudiseid värskest Kroonikast!

Telli Kroonika