Katrin Pauts ahistamisskandaalidest: mida kuulsam inimene ja meile, lihtsakestele, kättesaamatum, seda parem meel, kui tal kehvasti läheb!

 (19)
Katrin Pauts
Katrin PautsFoto: Madis Veltman

Kirjanik ja kolumnist Katrin Pauts arutleb Õhtulehe arvamusküljel selle üle, miks ahistamisskandaalid üldsust ja meediat paeluvad, miks ajalehetoimetuse meeste hulgast feministe ei leia ja näiteks perevägivald samasuguseid reaktsioone ei põhjusta.

"Kes on #metoo-lugude keskmes? Ilusad ja (tavaliselt) noored naised ning kuulsad ja/või mõjuvõimsad mehed," märgib Pauts, nentides ühtlasi, et kuulsus ja seks, millele lehelugudes lisatakse pikantseid detaile, muudavad need apetiitseks. "See on vesi n-ö valgete väljaannete veskile, kes on ehk ammu tahtnud kuulsuste seksielust kirjutada, aga pole seda teemat pidanud oma profiilile sobivaks," arutleb ta. "Mida rikkam ja kuulsam (meile, lihtsakestele, kättesaamatum) inimene, seda parem meel, kui tal kehvasti läheb – ja ka tema ohvritele kandub see kahjurõõm kohe üle," põhjendab naine asjaolu, miks perevägivald ja tavainimeste juhtumid nõnda palju tähelepanu ei pälvi.

Loe pikemalt Õhtulehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare