Kristel Aaslaid ahistamisskandaalidest: päeva lõpuks ei julge mitte keegi mitte kellegagi rääkida ja me sureme välja

 (56)
TV3 sügishooaja avapidu 2017
TV3 sügishooaja avapidu 2017Foto: Taavi Sepp

Kristel Aaslaid, kes ühes Windy Beachiga asutas duo Öed, mille esimene lugu räägib naiste raskustest klubides, kus tolgused näperdama tulevad. Saaremaa muusikaline tandem kõneles Õhtulehele oma mõtteist post-Weinsteini maailmas.

"Ma sain ka oma Eesti Laulul esitatud sketši idee just sellest, et mehed omavahel prooviruumis arutasid, et valge mees on tänapäeval ikka jube raske olla," mõtiskles Aaslaid, et tema lühiklipp naisest, kes juurdleb, kas lasta mehel endale jook osta, oli inspireeritud valgete meeste raskest saatusest.

Naise sõnul on ka tema sookaaslased erinevad. "Mõne jaoks on okei, kui neid käpitakse või jooke välja tehakse, aga siis on ka sellised naised, kes jäävad kuhugi sinna vahepeale. Nad ei tea, kuidas käituda, kui neile jook välja tehakse," arutles Aaslaid, et naised on segaduses, mida võtta ette olukorras, kui mõni mees peaks liginema ja pakkuma, et ostab joogi.


"Me oleme kõik piirid nii häguseks teinud," mõtiskles naine ja leidis, et tulemus on hirmus. "Ja mis päeva lõpuks juhtub, on see, et mitte keegi ei julge mitte kellegagi rääkida ja me sureme välja."

Telli Kroonika