Mart Sander: elitaarse pealinna teatri filosoofia ei pruugi paljusid kõnetada ning mõjus veidi "riikliku tellimusena"

 (8)

Litsid, Mart Sander
Litsid, Mart SanderFoto: KALEV LILLEORG

Telesarja "Litsid" autor Mart Sander sõnas kommentaaris Õhtulehele NO99 korraldatud kontsert-lavastuse kohta, et see ei pruukinud paljusid kõnetada ja võis mõjuda elitaarsena.

"Üldiselt olen alati väga skeptiline, kui taevasse lastakse tohutus vääringus saluuti samal aja kui meie tänavad on augulised ja prügimäele viiakse koormate kaupa vastuvõttudest üle jäänud hõrgutisi samal ajal kui mõned pered loevad sente. Samas on arusaadav, et riiklike vastuvõttudeta ei saadud läbi ei Vana-Roomas ega saada ka Eestis," ütleb Mart.

"Riigi juubelit peab tähistama, kuid ma arvan, et seda oleks võimalik olnud teha kuidagi kavalamalt - näiteks korraldades konkurss, et leida odavaim lahendus, kaasates näiteks noori, värskete ideedega tegijaid, kellele see oleks olnud mitte rahateenimise- või kulutamise vaid eneseteostamise võimalus. Rohkem oleks võinud kaasata tegijaid Eesti eri paigust, sest elitaarse pealinna teatri filosoofia ei pruugi paljusid kõnetada ning mõjub veidi "riikliku tellimusena"," pakub multitalent.

Loe refereeritud artiklit pikemalt Õhtulehest!

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare