Mart Sander: kui oled šokeeritud jahukoti või viinapudeli nägemisest "Litsides", siis on mõistlik seriaali vaatamine lõpetada

 (121)

Mart Sander: kui oled šokeeritud jahukoti või viinapudeli nägemisest "Litsides", siis on mõistlik seriaali vaatamine lõpetada
Foto: Karli Saul

Seriaali "Litsid" looja ning samanimelise romaani autor Mart Sander selgitab möödunud nädalal televaatajate seas tõusnud pahameeletormi vastuseks, et niivõrd tundliku närviga inimene ei peakski seriaali üldse vaatama. Vaatajaid pahandas "Litsides" butafooriana kasutatus Veski Mati jahukott ja Viru Valge pudel, mida seriaali sisu ajastul veel tegelikkuses ei eksisteerinud.

"Kui keegi on tohutult šokeeritud jahukoti või viinapudeli nägemisest, siis on õigem sarja vaatamine lõpetada: ei Veski Mati ega Viru Valge ei kao kuhugi, vastupidi," sõnab Mart Sander.

"Omalt poolt tahaksin aga ikka ja uuesti rõhutada: „Litsid“ on lugu Eesti Vabariigi hukule eelnenud päevadest ja inimestest reetmise ja müüdavuse tuultes; mitte lugu jahukotist, viinapudelist või ajastuvõõrast plastikaknast. Kui inimene ei suuda välja filtreerida, mis tegelikult on räägitavas loos oluline, vaid takerdub taustadetailidesse, siis ilmselgelt ta saab asja sõnumist valesti aru ning oleks lihtsam, kui ta oma närve rohkem sarja vaatamisega ei rikuks," jätkab ta soovitusega.

"Kui tulin võtteplatsile ning avastasin, et kaadris on Veski Mati jahukott ja Viru Valge pudel, siis ma ütlesin Tuulile, et neid asju aastal 1939 ei olnud ning nende koht ei ole eetris. Kahjuks olen režissöörina kõigest palgatööline ning mul ei ole mingit võimalust produtsendi otsuste vastu sõdida," selgitab ta oma rolli.

Loe täispikka lugu Õhtulehest

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare