MEENUTUSFOTOD | Lembit Ulfsak saanuks täna 70-aastaseks


Märtsis meie seast pika ja raske haiguse tagajärjel lahkunud legendaarne näitleja oleks täna tähistanud oma 70. sünnipäeva.

4. juulil 1947. aastal sündinud Ulfsak astus lavakunstikateedrisse 1966. aastal ning lõpetas seal 1970. aastal IV lennu. 1969. aastal alustas noor Lembit Ulfsak oma pikka karjääri Noorsooteatris, kuhu jäi 1978. aastani. Seejärel suundus Draamateatrisse, kuhu jäi esimesel korral 1985. aastani. Samal aastal töötas mees Tallinnfilmis näitleja ja lavastajana, misjärel 1994. aastal naasis Draamateatrisse.

Ulfsak on jäänud inimeste mälllu enda rohkete filmirollidega. Tema nimele saab kirjutada silmapaistvad rollid filmidest "Ukuaru", "Legend Ulenspiegelist", "31. osakonna hukk", "Kapten Granti otsinguil", "Doktor Stockmann", "Ma pole turist, ma elan siin", "Tulivesi", "Head käed", "Röövlirahnu Martin", "Mina olin siin", "Punane elavhõbe", "Rotilõks", "Üksik saar", "Mandariinid".

Sellel aastal pälvis Ulfsak riikliku kultuuri elutööpreemia kui kõige väljapaistvam ja riigipiire ületavam Eesti näitleja.

Lembit Ulfsaki on pärjatud mitmel korral ja näitlejapreemiaga. 2006. aastal sai ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi, 2017. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgi. 2012. aastal aga nimetati Ulfsak Eesti Filmi sajandi meestäheks.

Telli Kroonika