Ootamatu ametivahetus! Seni ERR-is meelelahutusvaldkonda juhtinud Urmas Vainost sai hoopis talendiarengu juht

 (35)

Ootamatu ametivahetus! Seni ERR-is meelelahutusvaldkonda juhtinud Urmas Vainost sai hoopis talendiarengu juht
Foto: Sven Arbet

2016. aasta sügisel sai teatavaks, et "Terevisiooni" saatejuht Urmas Vaino asub uuele ametikohale, milleks oli meelelahutustoimetuse juhipositsioon. Kui esiti mees jätkas ka hommikuprogrammi juhtimist, muudeti peagi kogu saate konseptsiooni ning Vaino enam varahommikuti eestlasi ei tervita.

Vaino asumine meelelahutustoimetuse juhiks oli seotud ka tõigaga, et seda osakonda varem juhtinud Mart Normet soovis end täielikult Eesti Laulule pühendada. Tänaseks teame, et Normeti jaoks jääb tänavune võistlus viimaseks ning pärast seda annab ta ohjad uutele tegijatele üle.

Mullu septembrikuus spekuleeriti selle üle, kas Vaino on meelelahutustoimetuse juhi kohalt lahkumas. Nimelt kõlasid 28. augustil eetris olnud "Vikerhommikus" sõnad, mis ei jätnud kahtlustele palju ruumi. Saatejuht tänas Vainot intervjuu eest, tituleeris ta meelelahutusosakonna juhatajaks ning sosistas "võib-olla viimaseid päevi", mispeale Vaino naerda kõkutas.

Mida aga tähendab Vaino praegune ametinimetus, milleks on ERR-i kodulehel "saatejuht, talendiarengu juht"? Urmas Vaino ei soostunud teemat ise Delfi Publikule kommenteerima, sõnades, et teemapüstitus pole tähtis. Samuti viitas ta salapäraselt, et kõnealune info võib olla üleüldsegi aegunud. Sellegipoolest on tänase päevani ERR-i kodulehel sama sõnastusega ametinimetus Vaino nime ning e-maili kõrval.

Kuvatõmmis, ERR-i kodulehekülg
Seotud lood:

Niisamuti leiab selle informatsiooni Vaino LinkedIn'i profiililt. LinkedIn on teadupärast portaal, mis koondab erinevatel elualadel tegutsevaid inimesi ning ühendab tööalaseid tuttavaid.

Urmas Vaino / LinkedIn

Üleüldises mõistes tegeleb talendiarengu juht töötajate, juhatuse ja personaliosakonna vahelise suhtluse koordineerimisega. Talendiarengu juht vahendab informatsiooni, pakub konsultatsioone personaliosakonna probleemide korral ja ettevõttesisese poliitika asjus.

Ühtlasi on talendiarengu juhi ülesanneteks laias plaanis ka inimeste värbamine, palkamine ja hoolitsemine selle eest, et ettevõttesse jõuaksid oma ala võimekaimad inimesed.

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare