"Prooviabielu" Liisa uut elukaaslast karistati loomapiinamise ja kassitapmise eest

 (145)
Sander Pärtel ja Liisa Kuusmaa
Instagram

"Prooviabielust" tuntud Liisa Kuusmaa teatas mõnda aega tagasi oma blogis, et ei ela enam üksinda ning tema ellu on saabunud õnn ja armastus mehe näol. Liisa väljavalituks osutus Sander Pärtel.

Eestimaa Loomakaitse Liidu kodulehelt leiab aga noormehe piinajate nimekirjast ning tema jõhkruse ohvriks on langenud mitu kassi.

Liisa kirjutas oma blogis augustikuus, et tema ellu on tekkinud mees ning selleks hetkeks olid nad suhtes olnud kuu aega. "Ja meil läheb hästi- oleme õnnelikud ja loodetavasti seda õnne jagub pikaks ajaks. Mina igatahes tunnen, et olen oma kõrvale leidnud selle õige, kellega ma tahakski ülejäänud elu jagada," kirjutas Liisa.

Selgub, et Sander Pärtel on ajavahemikul 2013 mai kuni 2014 veebruar piinanud kahte ja tapnud ühe kassi. Kohtueelse menetlusega täpselt tuvastamata kuupäeval ja kellaajal, viskas mees korteri aknast välja paarikuise kassipoja, kes jäigi selle tagajärjel kadunuks, pannes sellega toime LoKS § 4 lg 1 sätestatud looma suhtes lubamatu teo, väljendades sellega hoolimatust looma tervise, heaolu ja elu vastu.

Samuti peksis ta korteris pere isast kassi Ossut rusikatega kehasse nii, et kass ei suutnud mitu päeva liikuda ja süüa, pannes sellega toime LoKS § 4 lg 1 sätestatud looma suhtes lubamatu teo, põhjustades loomale valu ja välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi. Hiljem peksis ta kass Ossut veel korduvalt rusikatega pähe.

Seotud lood:

Kahe kassi piinamisele järgnevalt peksis ta 2014. aastal korteri vannitoas ilma põhjuseta surnuks pere emase kassi Bella, pannes sellega toime LoKS § 4 lg 1 sätestatud looma suhtes lubamatu teo, põhjustades loomale valu ja välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi.

Kohus tunnistas isiku süüdi KarS § 264 lg 1 p 3 järgi kvalifitseeritava kuriteo toimepanemises ja mõistis talle selle teo eest karistuseks vangistuse 6 kuud. Samas asjas tunnistas kohus isiku süüdi ka ähvardamises ja teise inimese kehalises väärkohtlemises ning mõistis nende tegude eest karistuseks vastavalt 7 kuud vangistust ja 1 aasta ja 9 kuud vangistust. Kohus luges kergemad karistused kaetuks raskeima karistusega, mõistes liitkaristuseks vangistuse 1 aasta ja 9 kuud, kuid ei pööranud tingimisi mõistetud karistust täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane talle kohtu poolt määratud 2 aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu ning täidab talle KarS § 75 lg 1 sätestatud käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustusi.

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare