Soome president Sauli Niinistö valis pisipojale võimsa ja traditsioonilise nime

 (17)

Sauli Niinistö intervjuu
Sauli Niinistö Foto: Ilmar Saabas

Soome president Sauli Niinistö teatas oma ametlikul Facebooki lehel, et tema pisipoeg sai kolm eesnime. Niinistö ja tema abikaasa Jenni Haukio esimene ühine järeltulija sündis 2. veebruaril, kõigest päev pärast Niinistö teistkordset ametisse vannutamist.

Seni oli Niinistö pisipoja nime vaka all hoidnud ning andis teada, et lapse nimi tehakse teatavaks ristimisel. Laupäeval ristiski Helsingi emeriitpiiskop Eero Huovinen Niinistö poja Aaro Veli Väinämö Niinistöks.

Ilta-Sanomat vahendab, et Niinistö poja nimeks ennustati Marttit, Väinöt, Jalmarit ja ka näiteks Vidmarit. Sauli Niinistö esiisade seas on olnud neli Marttit.

Soome nimeuurija Minna Saarelma-Paukkala tõdes Soome meedias, et presidendi kolmanda poja nimi on vägagi soomlaslik ning rõhutab ka kristlikke väärtusi. Aaro viitab Vana Testamendi Aaronile, nimi Veli pole küll väga populaarne, ent sellegipoolest väga soomlastele omane ning kolmas eesnimi Väinämö on justkui tuletis "Kalevala" Väinämöisest. Ka Sauli Niinistö enda teine eesnimi on Väinämö.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare