Tore sõprus! Kadri Tali väisas kontserti Hegert Mölderiga


Kroonika 27.08.18
Kroonika 27.08.18Foto: Karli Saul

See on tore sõprus, mis sai alguse koostööst. Tuntud muusikamänedžer ja -produtsent Kadri Tali (46) väisas 2Cellose kontserti Haapsalus koos oma sõbra Hegert Mölderiga, keda teatakse kui edukat IT-ettevõtjat ja adrenaliinisõltlasest ratastoolimeest – „Pealtnägija“ andmetel on Hegert esimene eestlane, kes sooritas benji-hüppe ratastoolis!

Veebiarhitektina on Hegert loonud kodulehekülgi mitmetele tuntud Eesti ette­võtetele ja telesarjadele nagu „Kelgukoerad“ ja „Pilvede all“. Talle on omistatud silmapaistva tegevuse eest IT-maailmas Kuldmuna auhindu.

Mõne aasta eest osales ta tiimi I Can Move eesotsas saatesarjas „Ajujaht“ ideega, mis arendas manuaalsele ratastoolile rummusisese elektrimootoriga rattaid – need aitavad võimendada nõrkade käte tõuke- ja pidurdusjõudu.

Tegemist on mehega, kes murrab kõigiti müüti liikumispuudega inimeste piiridest. Hegert on sooritanud langevarju- ja benji-hüppe, samuti lennanud paraplaaniga ja katapulteerunud…

„Meie sõprus Hegertiga algas siis, kui sai hakatud Põhjamaade Sümfooniaorkestrile kodu­lehekülge tegema,“ seletab Kadri Tali. „Ma ei tunne teist nii toredat, lahedat, ettevõtlikku ja innovaatilist inimest kui tema – ma sooviksin eneselegi rohkem selliseid isiksuse­omadusi. Kontserdile kutsus tema minu, mina kutsusin tema nüüd omakorda eelseisvatele Saaremaa Ooperipäevadele.“

Koos Kadri ja Hegertiga väisas kontserti ka Hegerti vend Jüri (pildil vasakul). Igal juhul meeleolukaid ooperipäevi!

Telli Kroonika