Washingtonis on täna ametlik Eesti Päev. Loe, kes Eestit esindab!


Washingtonis on täna ametlik Eesti Päev. Loe, kes Eestit esindab!
Foto: Pressimaterjal, TV3

Eesti Vabariik 100 juubeli auks andis Washingtoni meer Muriel Bowser korralduse tähistada 24.veebruari Eesti Päevana. Viimati pöörati Eestile nii suurejooneliselt tähelepanu aastal 1982, mil USA protesteeris selle aktsiooniga Nõukogude okupatsiooni vastu Eestis.

Sel aastal on Washingtoni Eesti Seltsi eestvedamisel USA pealinnas toimunud mitmeid Eestit tutvustavaid üritusi. Oma üleskutses toob Washingtoni meer esile suurejoonelist Eestist pärit kunstniku Michel Sittowi näitust Rahvusmuuseumis ning Mart Sanderi svingorkestri kontserti Kennedy Keskuses.

Muuseas, viimast näeb ka Eestis - kohaliku aja järgi 27.02 kell 01 öösel, sest see kontsert kantakse Washingtoni Kennedy Keskuse kodulehe kaudu otseülekandes kogu maailma.

Mart Sander ütles Publikule, et tal on koos oma orkestriga väga ülev tunne selliste sündmuste keskel olla: "Meie USA tuur, mis on meid viinud nii ballisaalidesse kui sõjaväeosadesse, näitab, kui kõrge on Eesti kuvand ameeriklaste hulgas, kui hästi paljud teavad Eestit ja hindavad meie iseseisvust. Washingtoni meeri otsus on sellele ülim hinnang. Olla ära märgitud selles ajaloolises dokumendis, ühes lauses koos aasta üheks kunstisündmuseks peetava näitusega, on väga uhke tunne!"

Telli Kroonika