Youtuber Logan Paul, kes mõnitas enesetapjaid, naasis videoga, milles rüvetas loomalaipasid. Youtube keeras seepeale rahakraanid kinni!

 (2)
Youtuber Logan Paul, kes mõnitas enesetapjaid, naasis videoga, milles rüvetas loomalaipasid. Youtube keeras seepeale rahakraanid kinni!
Logan PaulInstagram

Youtuber Logan Paul, kes sai suure pahameele osaliseks kogu üldsuse poolt, kuna filmis Jaapani “enesetapumetsas”endalt elu võtnud inimeste maiseid kehasid ning irvitas selle üle, sai viimaks Youtube’i keskkonnalt kätte oma karistuse. Nimelt ei teeni noormees enam enda videote juures näidatud reklaamide pealt sentigi, mis varasemalt oligi tema suurim tuluallikas, kirjutab Independent.

Pärast Jaapanis filmitut Paul vabandas ja lubas, et on enda õppetunni kätte saanud ning mõistab oma viga. Ta puhkas kolm nädalat videokeskkonnast, ent naases klippidega, kus annab elektrišokke surnud loomadele ning reklaamib eluohtlikku “pesukapsliväljakutset”. Noormehe publik on suuremas osas varateismelised, mistõttu on selline eeskuju näitamine üliohtlik. Kuigi Paul naasis Youtube’i videoga, mis rääkis depressioonist ja enesetappudest üsna kaalutletult, naases noormees oma tavalisele rajale ning tema filmitu oli jälle viisakuse piirimail olevad naljatamised.

Reedel postitas Youtube oma Twitteri kontole, et noormehe käitumise tõttu ei näita nad ajutiselt noormehe videote juures reklaame, mistõttu ei teeni Paul ka raha. Kõneisiku sõnul kaalus videokeskkond otsust väga tõsiselt: “Me ei langetanud sellist otsust kergekäeliselt, ent usume, et ta on näidanud oma toodangus käitumismustrit, mis kahjustab nii reklaamiandjaid kui ka tegelikult näitab halba mõju laiemale üldsusele.”

Ei ole teada, kui palju Youtube’i otsus noormehe rahalist seisu kahjustab, kuna Paul teenib raha ka fänninänni müügist, mida tema 63 miljonit jälgijat ka innukalt ostavad. Siiski hindas veebisait Social Blade, et Paul võis teenida ainuüksi jaanuaris, mil ta oli kolmenädalasel pausil, üle 30 000 euro videokeskkonnas näidatud reklaamide pealt.

Praegune karistus on karmim sanktsioon, mis noormehele on osaks saanud pärast tema kahtlaseid videoklippe. Pärast “enesetapumetsa” videot eemaldas Youtube tema kanali priviligeeritute seast, ent usutavasti ei toonud see nii suurt kahju kui praegune kraanide kinni keeramine.

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare