Armin Karu toetab juubelifilmi miljoni krooniga

 (14)
Liisi Koikson
Postimees/Scanpix

Suurettevõtja Armin Karu otsustas 1 000 000 krooniga toetada Eesti Vabariigi 90. sünnipäevaks valmiva mängufilmi “Detsembrikuumus” valmimist.

Juubelifilmi produtsent Artur Talviku sõnul kontakteerus temaga täna hommikul ettevõtja Armin Karu, kes teatas soovist toetada filmi valmimist miljoni Eesti krooniga. “Väärikas ja sümpaatne samm,” kommenteeris toetust juubelifilmi produtsent Artur Talvik. “Miljon krooni on suur abi filmi kogueelarve täitumisele ning see uudis lükkas hea hoo sisse meie ava-võttepäevale.”

Armin Karu enda sõnul ei ole ta niivõrd suur filmisõber, kuivõrd oma kodumaa patrioot. “Lugesin nädalavahetuse lehtedest, et juubelifilmi rahastamisega on probleeme ning tekkis soov aidata,” kommenteeris Olympic Entertainment Groupi juht ja suuromanik Armin Karu. “Tegemist on puhtalt emotsionaalse otsusega — mulle imponeerib vabariigi 90. aastapäeva tähistamise suurejoonelisus ning ma pean oluliseks, et tutvustaksime oma ajaloo vähemtuntud, ent üliolulisi perioode ka tänastele noortele.”

2008. aasta sügisel kinodesse jõudva ajaloolise action-draama kahekuuline võtteperiood algas täna, mil filmi 24 miljoni krooni suurusest eelarvest oli puudu ca 5 miljonit krooni. “Detsembrikuumus” jutustab loo 1924. aasta 1. detsembri kommunistlikust riigipöördekatsest ning näitab ilmekalt, kui lähedal oli Eesti oma noore iseseisvuse kaotusele.

Tegemist on kallima kohaliku rahastusega toodetava Eesti mängufilmiga. 15 miljonit krooni annab ajastutruu action-draama valmimiseks Eesti riik, 1 miljoni Eesti Filmi Sihtasutus. Armin Karu poolt filmi toetuseks antav summa teeb temast projekti suurima eratoetaja.

2quick start

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare