ERR selgitab: hümni ärajätmine oli keeruline ja kaalutletud otsus

 (146)

Karmel Killandi
Karmel KillandiFoto: Priit Simson

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl, kuid rõhutas, et otsus ei sündinud kergekäeliselt.

Killandi selgitas, et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega, vahendas ERR "Aktuaalset Kaamerat".

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

"Kuna ilutulestik, mille linn oli eelnevalt välja reklaaminud, oli suur ja võimas, siis me kartsime, et selle müra sees ei ole hümnil väärikas koht. Seetõttu sai valitud selleks lauluks "Eestlane olen ja eestlaseks jään. Ma väga vabandan kõikide nende ees, kelle tundeid ma selle traditsiooni muutmisega riivasin. Me oleksime pidanud seda ette kommunikeerima, et inimesed oleks saanud selle mõttega varem juba harjuda," lausus Killandi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare