FOTOD: Õõvapidu täies hoos! Haapsalu Õudusfilmifestival meelitas avapäevale suurimad hirmufännidTäna avati HÖFF
Täna avati HÖFFFoto: Silver Raidla

Taevaliku sekkumise kiuste startis 28. aprillil Haapsalu Kultuurikeskuse eest 12. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival.

Avaürituseks oli kollide koledusvõistlus, mis kasvas eepiliseks madinaks koledate ja ilusate kollide vahel, kui viimased ootamatult üritusele saabusid ja ühiskonnas käibiva suhtumise vastu – koletised ei või olla ilusad – protestisid. Vaatemängu autoriteks olid tuntud koreograafid Rene Köster ja Madleen Teetsov-Faulkner.

Avamine jätkus kultuurimaja suures saalis, mille ekraanile jõuab esimest korda Euroopas musta huumoriga vürtsitatud stiilipuhas põnevusfilm "Väikesed kuritööd”. Filmi, mille peaosas on "Troonide mängu” staar Nicolaj Coster-Waldau, esitleb Haapsalus ameeriklasest režissöör Evan Katz.

Pühapäevani kestva festivali programmist leiab kolme päeva jooksul kõige paremaid, värskemaid ja pöörasemaid õudus- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ja taasavastusi filmikunsti varakambrist. Esilinastus kaks uut Eesti filmi: Mart Sanderi õudusfilm "Juhuslik nimetaja” ja dokumentaalfilm „Tartu Video kroonikad”, mis annab ülevaate 1980ndatel alguse saanud põrandaalusest videokassetibuumist.

Seotud lood:

Kokku on festivali kavas 29 pikka filmi – rohkem kui kunagi varem. Lisaks võistlevad Haapsalus Euroopa parimad lühikesed õudus- ja fantaasiafilmid, millest parim pälvib maailmas väga hinnatud Méliès D’or´i ehk Kuldse Mélièsi nimelise preemia nominatsiooni. Samuti linastub lühikeste žanrifilmide eriprogramm "Väikesed luupainajad”. Tänavune festivali fookus on pühendatud fantastilistele olevustele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare