Kultuuriministeerium sõdis Pimp-TV nimega

 (30)

Kultuuriministeerium ja telejaam pidasid sõda. Viimane kaotas. Ministeeriumi meelest ei sobinud jaama nimeks Pimp TV — see tähendab inglise keeles kupeldamist.

Kuid saade nimega Pimp TV võtab CITV nime juurde jäänud kanali eetriajast siiski enamuse!

Telekanali tegevjuht Priit Pedanik ütles, et ministeerium ei mõistnud nime Pimp õigesti. Ameerikas on sõna “pimp” tagamaaks hoopis elustiil, mille lahutamatud osad on hip-hopmuusika ja glamuur. “Näiteks muusikakanalis MTV on saade nimega “Pimp My Ride”. Seega jääb telejaama nimeks CITV nagu 2003. aastal, kui kanal kaabellevivõrgus alustas.

1. detsembril kell 19.30 Tallinnas Starmani kaabelvõrgus eetrisse jõudva CITV noorteprogrammi põhisaade aga hakkab ometi kandma nime “Pimp TV”. Kui „Pimp TV” eetris on, asendatakse ka telejaama logo PimpTV omaga. Kuna “PimpTV” moodustab enamiku CITV programmist, siis vaatab ka PimpTV logo ekraani ülanurgast vastu peaaegu kogu aeg.

Kultuuriministeeriumi meedia- ja autoriõiguse osakonna juhataja Peeter Sookruusi kinnitusel ministeerium saate nime asjus ei sekku. CITV omanikuks on AS Santenor, mille nõukogu liikmeteks pankrotistunud TV1 eksjuht Rait Killandi ning investeerimispanga LHV kaks omanikku Rain Lõhmus ja Tõnis Haavel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare