“Lotte ja kuukivi saladus” esilinastub juba homme

 (3)
“Lotte ja kuukivi saladus” esilinastub juba homme
Illustratsioon: Joonisfilm

Juba homme, 26. augustil esilinastub kauaoodatud “Lotte ja kuukivi saladus”. Uue kodumaise kogupereanimatsiooni režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Seekordses armastatud koeratüdruku Lotte loos otsitakse taga kolme salapärast kuukivi, mille rännukoer Klaus oma viimaselt matkalt mägedest leidis. Lottet ja Klausi ootab ees terve hulk põnevaid rännakuid ja seiklusi. Nagu varasemates Lotte filmides, toimub ka “Lotte ja kuukivi saladuse” tegevus sõbralikus ja vägivallavabas maailmas, mis sobib vaatamiseks ka pere kõige väiksematele.

“Lotte ja kuukivi saladuse” helilooja on Sven Grünberg, kuid lisaks temale kirjutas filmile muusikat ka Brainstormist tuntud Renārs Kaupers. Kaupers on kahe filmis kõlava laulu autor – tema sulest on “Pingviinide laul”, mida filmis laulab Andero Ermel, ning “Lõpulaul” Gerli Padari esituses. Mõlema laulu eestikeelsed sõnad kirjutas armastatud lastekirjanik Leelo Tungal.

“Lotte ja kuukivi saladuse” stsenaariumi autorid on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Koeratüdruk Lottele on oma hääle andnud Evelin Võigemast, rännukoer Klausi osas kuuleme Margus Taborit. Lisaks löövad filmis kaasa Mait Malmsten, Tõnu Oja, Priit Võigemast, Tõnu Kark, Lembit Ulfsak, Tiit Sukk, Merle Palmiste, Anu Lamp ja teised tuntud näitlejad. “Lotte ja kuukivi saladuse” helilooja on Sven Grünberg ja filmi produtsendid on Kalev Tamm ja Riina Sildos. Film, mille eelarve on 2,9 miljonit eurot, valmis Eesti-Läti koostöös, Joonisfilmi kaastootjaks on Rija Films ja kaasprodutsendiks Vilnis Kalnaellis.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare