Õõvastav lugu Helsingis: Mees läks ratastoolis inimest aitama, see pussitas teda vastutasuks otse südamesse

 (23)
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Vallo Kruuser

Helsingis toimus selle aasta märtsis äärmiselt traagiline intsident, ratastoolis olev mees pussitas talle abi pakkunud võõrast inimest otse rindu. Kogu asi jäi ka videolindile, mis oli kohtus kõige suurema kaaluga asitõend, vahendab Ilta-Sanomat.

Ohver oli parajasti einestamas Helsingi Kontula osukeskuses, kui nägi aknast kahte inimest tänaval vaidlemas. Mees läks välja suitsu tegema ja uuris ratastoolis olevalt inimeselt, kas temaga on kõik korras ja kas ta äkki vajab abi.

Ratastoolis olev Tomi Tapio Tanner pomises midagi omaette ja lõi äkitselt abi pakkunud kaasmaalast terariistaga rindu. Kogu sündmustik jäi videolindile, selle abil sai kohus ründaja süüdi mõista.

Videost on näha, kuidas ratastoolis olev Tanner meelega ohvrit rinda pussitab. Ohvri vigastused olid väga tõsised, hoop tabas teda otse südamesse. Südamesse haava saanud mees oleks kirurgilise sekkumiseta paari tunni jooksul hukkunud. Õnneks ohver taastus.

Pussitaja ise väitis, et ta ei mäleta olukorrast suurt midagi. Terariista kandis mees kaasas enesekaitseks.

Kohus mõistis Tannerile kolme aasta ja kaheksa kuu pikkuse vabadusekaotuse mõrvakatse eest. Tanner kaebas otsuse edasi kevadel, eile mõistis ka kõrgem kohtuaste mehe süüdi ja jättis ta karistuse samaks.

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare