Alpiaasade metsikumad pojad jõuavad Vabale Lavale


Alpiaasade metsikumad pojad jõuavad Vabale Lavale
Sissy pojad

Ainult kahel korral, 14. ja 15. jaanuaril saab Vabal Laval näha, missugune on üks tõeline "kaasaegne mees". Ülem-Austria maapiirkonnast pärit koreograaf Simon Mayer on lavastuse „Sissy pojad“ jaoks ammutanud inspiratsiooni traditsioonilisest rahvakultuurist.

Neli tantsijat ja muusikut eksperimenteerivad traditsioonilise alpi rahvamuusika, erinevate rahvatantsude ja rituaalidega. Lähenedes rahvakultuurile ebakonventsionaalselt ja loominguliselt, loovad nad täiesti uue kvaliteedi ning tähendusliku lisaväärtuse läbi isikupärase ja tavatu tõlgenduse.

Lavastus „Sissy pojad” eeldab vaatajalt eelarvamustevaba suhtumist võimalusse muuhulgas ka läbi huumoriprisma tõlgendada rahvakultuuri: laval on neli veidi kentsakat meessoost rahvatantsijat, kes päris kindlasti erinevad klassikalisest kuvandist, mis selle valdkonnaga seondub.

Idee, koreograafia, muusika ning esitus: Simon Mayer
Muusika ja esitus: Matteo Haitzmann, Patric Redl, Manuel Wagner
Muusikainstrumendid: Hans Tschiritsch
Lavakujundus ning kostüümid: Andrea Simeon
Valguskujundus: Hannes Ruschbaschan, Martin Walitza
Kunstiline nõustaja: Frans Poelstra
Produtsendid: Sophie Schmeiser, Elisabeth Hirner
Kaasproduktsioon: Kopf hoch, brut Wien, Gessnerallee Zurich, zeitraumexit Mannheim ja Tanz ist Dornbirn, Sõltumatu Tantsu Lava
Tuuriproduktsioon: Sophie Schmeiser, Hiros

Seotud lood:

Vaata klippi:

Lavastuse ürituse leht Facebookis

14. jaanuari etendusele järgneb IN I OUT pidu, mille seekordseks teemaks on "Tabu". Peo leht Facebookis

15. jaanuari etendusele järgneb vestlus trupiga.
Piletid Piletilevis.
vabalava.ee

Lavastus “Sissy pojad” kuulub Vaba Lava 2016/2017 kuraatoriprogrammi “IN I OUT”

Vaba Lava kuraatoriprogrammi paneb teist hooaega kokku tandem rahvusvahelisest kuraatorist Thomas Frankist ja eesti kuraatorist Madli Pestist, kes 2016/2017 aasta programmi valisid avalikule Eesti-sisesele ideekonkursile laekunud 35 projekti ja ca 200 välistaotluse hulgast välja 8 lavastust, koondades need pealkirja alla “IN I OUT”.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui ka erinevate tugiteenuste näol ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

Lisaks korraldavad Sõltumatu Tantsu Lava ja Vaba Lava 9.-12. jaanuarini Simon Mayeri töötoa "LiikumisSESOON: Miksitud traditsioon".

Töötoa keskmes on Alpide piirkonnast pärit traditsiooniline Schuhplatteri tants, mis on, kuid ei peaks enam kuuluma üksnes meeste pärusmaale. Kuidas me saame seda muuta? Me õpime töötoas küll traditsioonilist Schuhplatteri tantsu, kuid rikastame seda sarnaste komponentidega nagu keha- ja helirütmidega, kaasaegse tantsuga, improvisatsiooni ja rituaalidega. Samas hoiame alles grupitunnetuse ja folktantsule omase lusti. Kuid see ei ole veel kõik, sest lisaks Schuhplatteri tantsule eksperimenteerime joodeldamise, traditsiooniliste plaksutamisrütmide (Paschen) ja piitsalöökidega. Töötoas saavad kokku tehnika, rituaalsus ja vaimu tervendav spirituaalsus.

Simon Mayeri liikumissessoonile on oodatud erineva lava-ja esinemiskogemusega inimesed, kes soovivad arendada oma liikumisväljendust kaasaegse ja traditsioonilise tantsu elementide omavahelisel miksimisel.

Rohkem infot töötoa kohta leiad SIIT.