Eesti noormees Ameerikas: töötades USAs on mul võimalik teenida mitu korda rohkem kui Eestis

 (145)
Eesti noormees Ameerikas: töötades USAs on mul võimalik teenida mitu korda rohkem kui Eestis
Foto: erakogu

Eestist lahkusin mina peale keskkooli lõppu, peamiselt kahel põhjusel. Esiteks, oli mul juba aastaid olnud unistus minna maailmas tipp-tasemel ülikooli ja teiseks, ma tahtsin avastada maailma väljaspool Eestit - Näha milline kultuur, eluviis ja inimesed on mujal. Nii sattusingi ma Harvardi ülikooli Ameerika Ühendriikides, kus olen veetnud oma viimased 3 aastat.

Kas plaanin välismaale jääda? Jah ja ei. Lähiaastatel on plaanis kindlasti jääda Ameerikasse, kuna siin on minu karjääri võimalused palju paremad. Kuigi Eestis tegutsevad väga ägedad firmad nagu Transferwise (kus olen ka ise 2 suve töötanud) ja Starship Technologies, on nende koguarv siiski kõvasti väiksem kui siin pool Atlandit. Seega on mul siin palju lihtsam leida tööd just nende projektide kallal, mis mind kõige rohkem huvitavad. Teiseks suureks erinevuseks on kindlasti ka palk. Töötades USAs on mul võimalik teenida mitu korda rohkem kui Eestis.
Natuke kaugemas tulevikus on mul aga plaanis naasta Eestisse. Mu plaan juba päris pikalt on olnud peale ülikooli töötada paar aastat, et saada rohkem kogemusi ja leida mingi põnev idee, millest ma saaksin välja arendada oma enda firma. Kui ma jõuan sinnamaani oma elus, siis tahaksin tulla tagasi kodumaale ja selle firma alustada Eestis. Niimoodi saaksin ma võtta oma kogemused, teadmised ja kontaktid, mille olen omandanud Ameerikas ja kasutada neid Eesti elu parandamiseks. Selle koha peal on minu inspiratsiooniks Sten Tamkivi, kes peale Skype’s töötamist töötas ja õppis paar aastat Silicon Valley’s ja nüüd on tulnud tagasi Eestisse.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare