FOTOD JA VIDEO: Eesti arhitektide uue "pesa" avasid nais-pilvelõhkujad


Täna avati pidulikult Arhitektuurikatel, kus hakkavad koos toimetama Eesti Arhitektuurikeskus ja Arhitektide Liit ning mis saab olema avatud kõigile Eesti arhitektuurivallas toimetajatele.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhi, arhitekt Raul Järgi sõnul saab Arhitaktuurikatlast uus ruum, uus toimumispaik, mis on oluline esimeses joones just avalikkusele. "Arhitektuurikatlast saab koht, kus toimuvad arhitektuuriga seotud sündmused, kuhu kogunevad valdkonna eksperdid. See on arhitektuuri kodu – uksed ei ole alati lahti, aga sinna kutsutakse külalisi, seal korraldatakse sündmusi, seal saab targemaks, kogeb uusi asju. Usume, et sellest paigast saab tulevane Tallinna kultuurisüda," avaldas Järg heameelt.

Arhitektuurikatel on ühtlasi suure Kultuurikatla esimene reaalselt valmiv ja avalikkusele avatav osa ning Eesti Arhitektuurikeskus koos Arhitektide Liiduga on esimesed, kes hoonesse kolivad.

Arhitektuurikatla avamisega jõudis lõpule 2010. aastast kestnud renoveerimisprojekt. Arhitektuurikatla arhitektuurse lahenduse taga on QP arhitektid, sisekujunduse eest vastutas Ruumilabor, ehitajateks olid Astlanda Ehitus koostöös Rand ja Tuulbergiga.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare