FOTOD ja VIDEO: vaata, kuidas valiti jalgpalli MM-i finaalmängule sõitev laps


FOTOD ja VIDEO: vaata, kuidas valiti jalgpalli MM-i finaalmängule sõitev laps
8-aastane Eesti jalgpallur Tristen Kool, kes sõidab staarisaatjana jalgpalli MM-i finaalmängulefoto: Marek Metslaid

8-aastane Tartu jalgpallifänn Tristen Kool, kes osutus McDonald’s staarisaatja programmi võitjaks, sõidab koos oma isa Kristjaniga juulis Moskvas toimuvale jalgpalli MM-ile ning saadab miljonite vaatajate silme ees staadionile ühe finaalmängus osaleva mängija.

Vaata videot staarisaatja perepäevast ja võitja selgumisest (hilife.)

Vaata galeriid staarisaatja perepäevast (Marek Metslaid)

Kordumatu võimaluse nimel võistlesid McDonald'si, Eesti Jalgpalliliidu ja Viimsi Martin Reimi jalgpallikooliga koostöös korraldatud perepäeval üle kahesaja 6-10-aastase lapse kõikjalt Eestist.

Seotud lood:

„Täna on minu õnnepäev - mul oli hommikul juba selline tunne, et ma võidan ja võitsingi!" ütles noor jalgpallisõber, kes on juba kaks aastat käinud jalgpallitrennis Tartu klubis FC Ülenurme. Igapäevaselt Liverpoolile pöialt hoidev Tristen loodab, et saab suures finaalmängus staadionile saata mõne Brasiilia koondise mängija.

"Mul on väga hea meel, et Tristen saab teha teoks oma unistuse ja osaleda suvel 2018. aasta FIFA jalgpalli MM-il. Ma olen kindel, et see kogemus inspireerib Tristenit püüdlema alati oma unistuste poole ning mitte kunagi alla andma," ütles McDonald's Baltikumi tegevdirektor Vladimir Janevski.

"2018 FIFA World Cup Russia on kahtlemata tänavuse jalgpalliaasta tippsündmus ning kõigest 22 last Euroopast saavad võimaluse saata mängijad staadionile finaalmängu eel. See on väga lahe, et nende õnnelike seas saab olema ka Eesti laps," sõnas Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.

McDonald's staarisaatja ehk Player Escort kampaania annab lastele üle Euroopa kordumatu võimaluse saata jalgpallikangelased staadionile. Programm käivitati 2002. aastal Jaapanis ja Koreas toimunud FIFA jalgpalli MM-il ning kaks aastat hiljem toimus see ka UEFA Euroopa meistrivõistluste raames Portugalis. Sellest ajast alates on McDonald's restoraniketi algatus andnud ligi 4000 lapsele kõikjalt Euroopast võimaluse täita üliolulist sümboolset rolli maailma jalgpalli tippsündmustel ning saada kogemus, mida lapsed mäletavad kogu ülejäänud elu.

Loe veel

Tristen on seitsmes Eesti laps, kes võtab osa McDonald's staarisaatja programmist ning saadab väljakule ühe tippjalgpalluri. Eelmiste aastate programmide raames on Eesti lapsed võtnud osa jalgpalli meistrivõistlustest Austrias, Lõuna-Aafrikas, Ukrainas, Brasiilias ja Prantsusmaal.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare