FOTOD JA VIDEO: Viljandi noored püstitasid maailmarekordi

 (2)

Mäletate Viljandi noori, kas natukene aega tagasi maailmarekordit hakkasid püstitama? Esimene katse küll nurjus, kuid teine katse läks edukalt ning maailmarekord on püstitatud! Vaata videost ja maagilistelt fotodelt, kuidas see sündis!

27.06.2015 kell 12.51 alustas Viljandi lähistelt, Kikka golfiplatsilt oma lendu stratosfääri poole StratosChemi meeskonna teine õhupall, mis oli täidetud 5500 liitri heeliumiga. Projekt täitis oma eesmärgi ning 30000 meetri kõrgusel sooritati maailma esimene teadusteatri etendus, ehk katse „Elevandi Hambapasta“, stratosfääris.

Maailmarekord püstitati kell 14.22 ning nüüd on meeskonnal vaja Guinnessi rekordi tiitli saamiseks esitada video koos tõestusmaterjali ning andmetega komisjonile, mis otsustab tiitli andmise või mitte andmise üle nelja kuu jooksul.

Video õhupalli lennutamisest nii maapealsete kaamerate, kahe pardakaamera ning droonikaadritest monteeris kokku Viktor Tund.

Rohkem pilte stratosfäärist ning lisainformatsiooni leiab StratosChemi Facebooki lehelt. 

StratosChemi meeskond tänab kõiki oma toetajaid, eriti soovivad nad tänada

 Tõnis Eenmäed (Tõravere Observatoorium), Peep Retterit (Eesti AGA AS), Viljandi Linnavalitsust ning Viljandi Noorte Volikogu meeskonna toetamise eest nii esimese, kui ka teise katse sooritamisel.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare