Jõhvis toimuv rahvusvaheline noortepäev püüab lähendada eesti ja vene keelt kõnelevaid noori

 (4)
Esinevad Karl-Erik Taukar ja Genka!
Genka esinemine Pärnus Kolhethi restorani ees 25.05.13
Foto on illustreerivFoto: Meisi Volt

Täna, 12. augustil Jõhvis toimuv rahvusvaheline noortepäev püüab väärtustada noorte osatähtsust ühiskonnas ning lähendada eesti ja vene keelt kõnelevaid noori.

Noortepäeva teemapealkirjaks on "Jää liikuma!". Ühelt poolt püüavad noorteühendused selle päevaga teadvustada liikuvat ja sportlikku eluviisi, teisalt aga soovitakse lükata nö "jää liikuma" erinevat keelt kõnelevate noorte vahel. Siit ka idee, miks sündmus toimub just Jõhvis.

"Peame noorte kaasatust ja isetegemist noorsootöö tugevuseks," ütles EANK tegevjuht Heidi Paabort. "Tulemustele keskendumise asemel on olulisem protsess ise. Kõik see annab eelduse positiivse arengukeskkonna loomiseks, mille tõttu noor teab, et on juba täna kogukonna ja ühiskonna jaoks oluline." Jõhvi Keskväljakul toimuval noortepäeval tulevad end tutvustama väga

paljud noortega tegelevad või nendega kokku puutuvad institutsioonid. Kohal on Maanteeamet, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Lastekaitse Liit, Eesti 4H, erinevad MTÜd ja ühendused. Muusikalise poole pealt aitavad päeva sisustada Karl-Erik Taukar ja Genka.

Seotud lood:

1999. aastast tähistatav noortepäev on ellu kutsutud ÜRO poolt ja selle eesmärgiks on väärtustada ühiskonnas senisest enam noori ja juhtida tähelepanu noorte probleemidele. Eestis on noortepäeva tähistatud 2003. aastast ja teist aastat toimub see Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse
eestvedamisel.

Noortepäeva korraldamist toetab rahaliselt Eesti Noorsootöö Keskus.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare