Kunst sobib Sulle? Tahad hästi elada? Sinu jaoks on graafiline disain!


Kunst sobib Sulle? Tahad hästi elada? Sinu jaoks on graafiline disain!
pexels

Noored on sageli valiku ees – kas minna õppima midagi huvitavat või midagi, mis annab tulevikus hea sissetuleku. Kõige parem on need kaks ühendada. Kui sa oled hea joonistaja, mõtled visuaalselt ja samal ajal inspireerib sind mõte ettevõtlusest ja iseseisvusest, siis võib sulle sobida graafilise disaini eriala.

Graafilist disaini saab õppida mitmes traditsioonilistele kunstiõpingutele fokusseerunud koolis, samuti Tallinnas Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Viimasel juhul on disainiõpe põimitud ettevõtlusõppega.
“Vaese kunstniku stereotüüp 21. sajandil enam ei kehti, kui kunstnik oskab oma töö eest õiget hinda küsida ja oma tööd turundada. Seda me õpetamegi. Ühelt poolt töötavad meie vilistlased Eesti juhtivates loovagentuurides. Teiselt poolt on paljud neist hakanud ise ettevõtjaks, loonud oma disainibürood,” ütles graafilise disaini eriala juht Ranno Päi, kes on ka loovagentuuri Brand New asutaja.
Graafilise disaini erialal õpitakse ennekõike veebikeskkondadesse mõeldud disaini, samuti digitaalsete disainitööriistade kasutamist. Õpet rikastavad koostööprojektid arvutimängude disaini, veebitehnoloogiate ja start-up-ettevõtluse üliõpilastega.
Loe graafilise disaini eriala kohta lähemalt siit.