Kuus põhjust, miks minna noortelaagrisse


Kuus põhjust, miks minna noortelaagrisse
Urumarja Noortelaager

Pikk suvevaheaeg möödub paljudel noortel linnas, kuid aeg-ajalt tekib ikkagi tahtmine vahelduseks looduse keskel midagi põnevat ette võtta. Kuhu aga minna või mida teha? Loe siit, miks võiksid osa oma suvest veeta just noortelaagris.

  1. Laagris käimine annab võimaluse tutvuda erinevate inimestega üle Eesti. Osad tutvused kestavad laagris oldud aja lõpuni, aga mõned tutvused jäävad kogu ülejäänud eluks. Laagrist leiab sõpru!
  2. Laagris saab arendada mitmesuguseid oskuseid. Kuna laagris tekib võimalus kohtuda ja suhelda väga erinevate noorte inimestega, on see heaks võimaluseks arendada enda suhtlusoskust. Lisaks saab parandada näiteks grupitöö tegemise või meeskonnajuhtimise oskuseid, aga ka arendada enda kohanemisvõimet erinevates situatsioonides.

    Urumarja Noortelaager

  3. Laagrid pakuvad palju erinevaid võimalusi alates maapealsetest tegevustest kuni vette välja. Näiteks Urumarja noortelaagris pakutavate võimaluste hulka kuuluvad muuhulgas kanuusõit jõel, ronimine seiklusrajal, disc golf'i mängimine, judo, korvpalli- ja jalgpallimäng ning ujumine väliujulas.
  4. Laagrites on palju erinevaid sportimisvõimalusi, samas varasem kokkupuude nende spordialadega ei ole seejuures oluline. Kui aga mingi spordiala esimesel proovimisel üldsegi ei meeldinud, ei pea seda rohkem tegema.

    Urumarja Noortelaager

  5. Laagrites käivad kohapeal erinevad organisatsioonid, mille esindajad tutvustavad sealseid ameteid ja räägivad enda igapäevategemistest tööl. Seeläbi saab hea ülevaate erinevatest võimalustest, kuhu täiskasvanuks saades on võimalik tööle minna.
  6. Laagris olemine pakub palju erinevaid väljakutseid, mille kaudu on võimalik iseennast paremini tundma õppida. Tasub meeles pidada, et paljudel lastel puudub varasem kogemus laagris pakutavate tegevuste osas. Üheskoos on aga uute asjade õppimine ja kogemine palju põnevam!

Tahaksid Urumarja noortelaagri võimalustest kuulda rohkem? Urumarja noortelaager ootab Sind 7.–8. detsembril Tallinnas toimuvale „Teeviida” messile! Lisainfot leiad www.teeviit.ee või Facebooki lehelt.

Noorte infomessi „Teeviit 2017” noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.