Meesõiguslane võitis kohtus Tinderit, kuna kohtinguäpp diskrimineerivat teda vanuse tõttu

 (4)
Meesõiguslane võitis kohtus Tinderit, kuna kohtinguäpp diskrimineerivat teda vanuse tõttu
Facebok

Californiast pärit 33-aastane Allan Candelore saavutas kohtingurakenduse Tinder üle kohtuvõidu. Nimelt leidis mees, et äpi tasulised võimalused on üle 30-aastaste jaoks ealiselt diskrimineerivad. Mees alustas võitlust 2015. aasta mais, olles tollal ise 31-aastane. Tinder kasseerib 30+ vanustelt 20 dollarit kuus, ent noorematelt poole vähem ehk 10 dollarit kuus Tinder Plusi eest, kirjutab Daily Mail.

Tinder vaidles Candelore’i hagile vastu, kuna rakenduse loojate meelest on loogiline alla 30-aastastelt lisavõimaluste eest vähem raha küsida, kuna tavaliselt on noorte eelarve napim. Candelore, kes tegelebki meeste õiguste eest võitlemisega, on ka varem sarnaste asjadega silma paistnud. Näiteks on ta naisühendusi kohtusse andnud, kuna need ei luba teda enda üritustele. Mehe sõnul on ka Tinderi vaatevinkel antud juhtumi puhul vale. Esimeses kohtuastmes kohus temaga aga ei nõustunud ning andis õiguse kohtingurakendusele.

Facebook
Seotud lood:

Sihikindel õiguslane Candelore kaebas otsuse edasi ning apellatsioonikohus leidis, et Tinderi tasupoliitika on tõepoolest diskrimineeriv. “Tinderi turu-uuringud ei ole antud puhul määravad. See, et nende tulemused näitavad mingit tendentsi nooremate kasutajate sissetulekute ja maksmistasu osas,ei ole absoluut. Mõni vanem kasutaja võib samuti olla oma raha kulutamise osas üsna kammitsetud, isegi rohkem kui noorem generatsioon.”

NurPhoto via ZUMA Press

Kohtus võidu saavutamise tulemusena peab Candelore’i kohtukulud maksma kohtingurakendus. Tinder tutvustas tasulisi võimalusi 2015. aasta mais ehk vaid kaks kuud enne kohtusaaga algust.

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare