Noore looduskaitsja märgiga premeeriti 22 noort inimest


Noore looduskaitsja märgiga premeeriti 22 noort inimest
Foto: Pressimaterjal

Täna, 4. juunil anti Tallinna Loomaia keskkonnahariduskeskuses kätte noore looduskaitsja märgid. Sel aastal oli kõige rohkem märgi saajaid Tallinnast ning Ida-Viru ja Tartu maakonnast.

„Loodame tublide looduskaitsjate esiletõstmisega innustada kõiki noori senisest enam looduse ja seal toimuva üle mõtisklema – mõjutab ju looduse mõistmine ja tundmine olulisel määral seda, kuidas me looduses käitume ja sellesse suhtume“, ütles Pomerants. Ta lisas, et olümpiaadidel osalemised ning loodusretkede ja loodusfotograafiaga tegelevate noorte arv näitab, et loodusteadlikud inimesed on meil tulevikuski täitsa olemas.

Noore looduskaitsja märki antakse välja alates 2011. aastast. Märk antakse kuni 26. aastasele noorele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Märk on tammelehe kujuline, valmistatud valgest vasest ning kaetud läbipaistava rohelise emailiga. Märgi autor on kunstnik Julia Maria Künnap.

Märgisaajate hulgas on tänavu nii loodusteemaliste uurimistööde koostajaid, erinevate loodusteemaliste ürituste – loodusretked, talgupäevad, seminarid – eestvedajaid ja korraldajaid, samuti loodusainete olümpiaadidel edukalt esinenud õpilasi ja üliõpilasi. Kõiki märgisaajaid ühendab suur huvi looduse ja seal toimuva vastu.

Tänavused märgi saajad:
Anastassia Ivanova (10. a)
Anette Kosenkranius (14. a)
Annika Viiksaar (11. klass)
Beatrice Marlene Metsaorg (12. klass)
Grete Johanna Korb (1. klass)
Hanna-Triinu Järvine (15. a)
Iris Kreegi (14. a)
Johan Boeijkens (10. klass)
Johanna Angela Bremen (11. klass)
Kaarel Fridolin (15. a)
Karl Hendrik Tamkivi (10. klass)
Kristjan Jaak Valk (9. klass)
Laura Tammiste
Leane Jete Korb
Mai-Liis Malm
Maksim Valjuk (11. a)
Maris Mikko (6. klass)
Markus Talvik (10. klass)
Piia Tomingas (11. klass)
Polina Kosova (10. a)
Tobias Tikenberg
Tuule Müürsepp (12. klass)

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare