Õpilane: vaheaeg alles lõppes, kuid meeletu stress on jälle peal

 (186)
Õpilane: vaheaeg alles lõppes, kuid meeletu stress on jälle peal
Foto: Rene Suurkaev

Mina tahan avalikult rääkida sellest, mis koolis tegelikult toimub, sest vaheaeg alles lõppes, kuid meeletu stress on jälle peal. Õpin täiesti tavalises koolis 6. klassis ja see, mis toimub, pole normaalne.

Nüüd kindlasti 8.-9. klassi õpilased tulevad küsima, et kui sa 6. klassis juba niimoodi räägid, mis sinust siis edasi saab?

Probleem on selles, et peale vaheaega kooli tulles tehti esimesel päeval kohe tunnikontroll, see polnud küll suur kontrolltöö, kuid ikkagi hindeline. Järgmisel päeval juba kaks väiksemat tööd ja üks suur kontrolltöö ja niimoodi edasi. Pühapäeval vaatan Stuudiumisse ja näen: esmaspäeval kontrolltöö matemaatikas ja inglise keeles, teisipäeval loodusõpetuses, kolmapäeval eesti keeles, neljapäeval saab puhata? Tõsiselt ka? Reedel jälle vene keeles kontrolltöö + koostada inglise keeles 6-leheline referaat. Ja see pole kõik. Ma käin muusikakoolis ka. Iga päev praktiliselt kohe peale kooli kuni 20-ni välja. Üheksast jõuan koju, siis sööma ja õppima? Stuudiumit vaadates saan aru, et täna küll enne kahte magama ei saa ja homme pean ärkama 6:30, et jõuda kell 8 kooli. Ja ma ei virise siin niisama. Ma tõesti loodan, et õpetajatele tuleb mõistus pähe ja nad saavad aru, et me oleme ka inimesed,
mitte lihatükid, kes on olemas ainult selleks, et migisuguseid valemeid pähe tuupida ja õppida.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare