Pane tähele! Kuus käitumisviisi, mida vältida, et oma Facebooki-sõprade närve säästa!


Facebook.
Facebook.Foto: Rene Suurkaev

Facebook on sotsiaalne keskkond, kus sa oma sõpradele endast infot avaldad. Nad elavad sulle kaasa ja sina lood pildi endast. Seetõttu tasuks ise mõelda, millisena sa teistele näid ning kas kõikidega on vaja kõike, mis pähe tuleb otsejoones jagada või mitte.

1. Ära riku pühi, mis sulle ei meeldi teiste jaoks ära!

2. Jaga, aga vali, mida jagad: iga muffini või nätsupaki jagamise peale erutumine võib sulle tuua küll nänni, ent kaotada sõpru, kelle seina see risustab.

3. Kellegi või millegi avalik laimamine — Facebook on sotsiaalne ning avalik keskkond, mille kaugu sinu jagatud info talletub igaveseks internetti, loe kindlasti mõttega üle, mida sa kirjutad, et sa pärast ei kahetseks.

4. Igal sammul check-in’i tegemine. Miks peavad kõik sinu Facebooki-sõbrad igast liigutusest teadlikud olema?

5. Mängude kutsed. Mängi mänge ja tee teste, milliseid iganes sulle meeldib, kuid sa ei pea oma sõbralistis olevate inimeste notification-listi nende kutsetega risustama.

6. Iga päev samast inimesest või asjast pildi üles riputamine. Meile kõigil on omad lemmikud — inimeste, puude, loomade, riiete, mille ja kelle iganes näol, kuid Sa ei pea seda iga päev kõikidele oma sõpradele kuulutama ja jagama. Me saime juba aru.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare