Võistlusest võtsid osa 104 riigi esindajad, kes lahendasid kahe päeva jooksul kuus matemaatikaülesannet, mille peamine raskus seisneb matemaatikatõdede nutikas kombineerimises. Seega ei piisa edukaks esinemiseks lihtsalt faktide äraõppimisest, oluline oskus on neid ka seostada.

Eesti võistkonda kuulusid Triinu Veeorg, Joonas Kalda, Oliver Nisumaa ja Andres Unt Tallinna reaalkoolist, Richard Luhtaru Miina Härma gümnaasiumist ja Simmo Saan Hugo Treffneri gümnaasiumist. Õpilasi saatsid juhendajatena Tartu ülikooli matemaatika instituudi teadur Urve Kangro ja assistent Oleg Košik.

Olümpiaadi võit läks USA-sse. Eesti parimana saavutas Joonas Kalda pronksmedali 15 punktiga. Napp üks punkt jäi pronksmedalist puudu Triinu Veeorul. „Üldse saavad rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil medali kuni pooled osavõtjatest,“ selgitas Urve Kangro.

Diplomi, mille saavad kõik osavõtjad, kes vähemalt ühe ülesande täielikult lahendavad, said Triinu Veeorg, Oliver Nisumaa ja Richard Luhtaru. Mitteametlikus riikide arvestuses, kus pannakse pingeritta võistkonna liikmete saadud punktide summad, jäi Eesti võistkond 104 riigi seas 70. kohale.

Lisaks võistlemisele toimus kultuuriprogramm, mille raames käidi elevandikasvatuskeskuses, vaadati kuumaveeallikaid, tutvuti kohaliku käsitöö ning templitega.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelisele võistlusele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.