„Shreki“ muusikal tuleb Eestisse. Sookolliks kehastub Sepo Seeman

 (10)

„Shreki“ muusikal tuleb Eestisse. Sookolliks kehastub Sepo Seeman
AFP/Scanpix

Eesti Nuku-ja Noorsooteater toob lavale menuka muusikali "Shrek". „Jälgime pidevalt maailmalavadel toimuvat, et parimaid palu ka Eesti vaatajateni tuua,“ selgitas Meelis Pai, kuidas „Shrek“ Nuku- ja noorsooteatri huviorbiiti sattus „Pole kahtlustki, et tegu on ühe menukaima koguperemuusikaliga läbi aegade ja peagi saab sellest lavaloost osa ka siinne publik.“

Muusikal „Shrek“ esietendus Broadwayl 2008. aastal ning seda etendati ühe hooga 441 korda. Kohe pälvis sookolli-muusikal nii Drama Deski, Grammy kui ka Tony auhindu. Veel enam: 2010-2011 oli sel menumuusikalil kaks Põhja-Ameerika tuuri ning tänavu alustati kolmandaga. 2011. aastal esietendus muusikal Londonis West Endis ja sai Lawrence Olivier’ auhinna. Lisaks on muusikali lavastatud Iisraelis (2010), Poolas (2011), Hispaanias (2011), Prantsusmaal (2012), Itaalias (2012), Brasiilias (2012), Hollandis (2012) ja Filipiinidel (2012). Ka Austraalia on juba saanud õigused „Shreki“ lavaletoomiseks – nagu Eestigi.

Sookoll Shreki loo menukuse taga on lihtne põhjus: see kõnetab iga vanuses vaatajaid. Lisaks lustakatele tegelaskujudele on ses loos ohtralt vaimukat huumorit, mis on lisaks pere väiksematele vaatajatele nauditav ka emadele-isadele.

William Steigi raamatu „Shrek“ ja animafilmi „Shrek“ põhjal loodud muusikali libretist on David Lindsay-Abaire ning muusika autoriks on Jeanine Tesori. Sookoll Shreki osatäitjaks Eesti muusikaliversioonis on Sepo Seeman.

Muusikali piletid, hinnaga 10 – 35 eurot, tulevad müüki 20. septembril. Muusikal etendub Nokia Kontserdimajas märtsis-mais 2013. 

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare