Soovid päästa planeeti? Taaskasutamine on selleks hädavajalik. Löö kaasa uues noorteprojektis

 (4)
Soovid päästa planeeti? Taaskasutamine on selleks hädavajalik. Löö kaasa uues noorteprojektis
Allikas: Unsplash

Kuus noort alustasid projektiga RePla, mille eesmärk on suurendada teadlikkust keskkonnast, prügikäitlusest, sorteerimisest ja muus taolisest. RePla korraldab töötubasid koolides tutvustamaks lastele keskkonnasäästlikku eluviisi.

Statistika kohaselt toodab üks inimene päevas umbes 1,2 kg prügi. See teeb ligi 8,4 miljardit kg prügi päevas. Ainult 9% toodetud prügist on taaskasutatud. Prügi mitte taaskasutamine põhjustab probleeme nagu kõrbestumine ja raadamine, mis toimuvad juba suurel kiirusel. Lõpuks viib mitte taaskasutamine inimkonna väljasuremiseni. Selle vältimiseks ja probleemide aeglustamiseks tuleb hakata taaskasutama.

RePla on loonud spetsiaalse programmi lastele, et õppida taaskasutuse kohta. Programmis saadakse vastused levinud küsimustele, taaskasutuse võimalustele, mitte taaskasutamise tagajärgedele ja paljudele muudele. Esimene töötuba toimub sel reedel, 12. jaanuaril Tallinna Arte gümnaasiumis.

RePla Facebooki lehel postitatakse iga päev üks huvitav teemakohane fakt. Meid saab jälgida ka Instagramis @replaproject.

Kontakt:
replaproject@gmail.com

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare