Üliõpilane: suur hirm ühiselamu ees tuleneb paljustki kogenematusest ja vanemate nõukaaegsetest muljetest

 (56)
Raatuse ühiselamu
Raatuse ühiselamuFoto: Hendrik Osula

Jäi silma eilne elukohateemaline lugu ja mõtlesin selle valguses rääkida oma muljetest. Mu tutvusringkonnas on palju neid, kel on suur soov üürikorteri ehk eraka järele. Vahel tuleb see aga kogenematusest.

Olles ise mitu aastat Tartus õppinud, võin julgelt väita, et ühiselamud on väga korralikud. Mis puutub puhtusesse ja lärmi, siis eks igaüks saab selleks ise üht-teist ära teha. Keegi ei garanteeri, et korterit üürides ei satu kõrvale lärmakaid naabreid.

Pigem on hirm ühiselamu ees kogenematusest. Sageli pole ülikooli suundujad varem ühiselamus elanud ja kujutavad oma vanemate juttude põhjal ette, et selles vallas aeg seisab.

Soovitaksin noortel olla julgem ja proovida ühikaelu. See õpetab enda järelt koristama, teistega arvestama ja muudki. Kui üksi ei taha minna, siis saab kandideerida ka mitmekesi ja kirjutada avalduse esitamisel märkuste alla, et sooviksid ühte boksi just nende inimestega. Kõik on võimalik.

Lisaks kõigele on ühiselamu oluliselt soodsam alternatiiv, kui üürikorter. Enamasti asub ühiselamu ka väga heas kohas, mis tähendab, et teekond kooli on lühike.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare