Uus digitaalne õppematerjal aitab õpilastega korruptsioonist rääkida reaalsete juhtumite näitel


Pistis
PistisFoto: Scanpix, Panther Media

Justiitsministeeriumil on koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega valminud digitaalne õppematerjal „Noorte korruptsioonialaste hoiakute kujundamine“, mis toetab kolmandas ja neljandas kooliastmes ühiskonnaõpetuse õppekavas saavutatavaid õpiväljundeid.

Korruptsioonialane õppematerjal on koostatud riiklikku õppekava silmas pidades ning sobib lisamaterjaliks nii põhikooli kui ka gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse tundides. Õppematerjali võib kasutada ka majanduse, kodanikuühiskonna või valitsusega seotud teemade käsitlemisel, samas on tervitatav ka materjalide kasutamine teiste ainete õpetajate poolt.

Materjali sisu ei dubleeri olemasolevaid õpikuid

Õppematerjali käsitlemine päris korruptsiooni juhtumite kaudu annab õpilastele võimaluse seostada korruptsiooni reaalselt toimunud olukordadega ning ära tunda juhtumeid, mis võivad korruptiivsed olla. Kõnealuste juhtumite videomaterjalide üle arutamine koos õpetajaga aitab õpilastel paremini mõista ühiskonnaõpetuse mõisteid ning edendada noorte

Õppematerjali on koostanud Mari-Liis Sööt Justiitsministeeriumist ja Justiitsministeeriumis praktikandina töötanud Timo Vaimann. Õppematerjali aitas veebipõhiselt koostada Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Õppematerjali leiab siit.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare